מכינת עולים

מידע כללי

מטרת המכינה להקנות הרגלי חשיבה ולמידה החיוניים בלימודים אקדמיים, להעמיק את הידע ולשפר את סיכויי הקבלה לטכניון ולמוסדות אקדמיים אחרים.

המכינה מיועדת לבעלי תעודת בגרות מחו"ל, המעוניינים להתקבל ללימודים בטכניון בפרט ולמוסדות אקדמיים אחרים בכלל והישגיהם המוכחים אינם עונים לדרישות הקבלה של מוסדות אלה.

הלימודים במכינה מסייעים להעלאת רמת הידע והחשיבה של התלמידים במקצועות מתמטיקה, פיזיקה, פיתוח כישורי הכתיבה המדעית ואנגלית ואף תורמים  לקליטה יעילה ומוצלחת של מועמדים שיתקבלו כסטודנטים בטכניון.

תעודת סיום מכינה מחליפה את תעודת הבגרות בחישוב ציון הסכם לטכניון (למעט לפקולטה לרפואה). התעודה כוללת את המקצועות הבאים: מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית וכתיבה מדעית.

אופן שקלול ציוני המכינה בציון הסכם ניתן לראות באתר חישוב סכם.

לבקשת הסטודנט, ציוני הגמר של המכינה מועברים למרכזי הרישום של הטכניון וכלל האוניברסיטאות.

הקרן לסיוע לחיילים משוחררים מעניקה מלגות שכר לימוד מלא או חלקי ומלגות קיום בהתאם למצב הכלכלי והחברתי. אם הנך מעוניין במלגה, אנא מלא את הפרטים הרלוונטיים בטופס ההרשמה וצרף את המסמכים הנדרשים. דיון בנושאי מלגות מתקיים לאחר תחילת הלימודים בפועל. הודעה על זכאות  למלגה, לאחר הגשת  כל המסמכים  הנדרשים, תתקבל במהלך הסמסטר הראשון ללימודיך.

לרשות המכינה עומדות קרנות  פנימיות לסיוע נוסף. תלמידי המכינה רשאים להגיש בקשה למלגה מקרנות פנימיות  אלו בכפוף לתקינות מצבו האקדמי. פרטים נוספים ימסרו במהלך הלימודים במכינה.

מידע למועמדים ניתן לקבל באתר האינטרנט לצוות המכינה העומד לשירותך:

קבלת קהל במשרדי המכינה בימים א-ה בין השעות 09:00-13:00

צוות המכינה יסייע לך בהליך הרישום והקבלה למכינה ובייעוץ לבחירת המשך לימודיך במוסדות אקדמיים בהתאם לנטיותיך וכישוריך.

תוכנית לימודים

תוכנית לימודים עדכנית תפורסם בהקדם

תנאי קבלה

 

צילום של תעודת סיום בית הספר מתוך הרשימה הבאה:

  • IB (International)
  • BAC (French)
  • GCSE (British)
  • OSSD (Ontario Secondary School Diploma)
  • AP (Advanced Placement Tests)

לכל תעודת בגרות אחרת עליך להמציא לידינו תרגום לעברית או לאנגלית באישור נוטריון (סילבוסים יוגשו על פי דרישה). כל תלמיד מחוייב בפסיכומטרי 550 לפחות

לימודים במכינה מחייבים שליטה מלאה בשפה העברית ושליטה בסיסית בשפה האנגלית.

ההרשמה למכינת אוקטובר תהיה פתוחה מתאריך 3.4.22 ועד 30.6.22

להרשמה לחץ כאן

במחזור אוקטובר 22 ,כל מועמד בעל בגרות זרה וללא ציון מבחן יע"ל של לפחות 113,  חייב להשתתף בקורס עברית שיערך מתאריך 14.8.22 עד 8.9.22 בכל יום חול בשעות הבוקר,בסיומו על כל תלמיד לעבור את בחינת הסיום בהצלחה.

עבור התלמידים המבקשים ללמוד במחזור אוקטובר 22 ייערך בתאריך.31.7.22 מבחן בעברית   במרכז ללימודים הקדם אקדמיים בטכניון, כתנאי קבלה לקורס עברית. להלן מבחנים לדוגמא :

מבחן דוגמא 1
מבחן דוגמא 2

הרשמה לקורס תתאפשר רק לתלמידים שעברו מבחן כניסה בעברית שהתקיים 31.7.22

ההרשמה תסגר בתאריך: 30.6.22 בשעה 12:00

 ההרשמה לקורס עברית : הזכאים יקבלו מייל אישי להרשמה.

 

עודכן: 03/04/2022 , 09:45